Chalupa Jenín
www.chalupajenin.eu

Chalupa Jenín

Cyklostanice - rodinné ubytování

Cyklostanice

V říjnu 2007 byla otevřena cyklostanice Jenín za přispění grantu Jihočeského kraje.

Zpřístupěním úseku přes Jenín , propojuje nová cyklotrasa stávající trasy mezi Horním Dvořištěm č.1205 nebo 34 a Rožnberkem nad Vltavou č.1194 a č. 1188, dále mezi Rybníkem č.34 a Rožmitálem na Šumavě č.1194.

 

Areál cyklostanice Jenín nabízí pro turisty a cykloturisty nejen odpočinek a občerstvení , ale i sportovní vyžití - bazén 6x11m , hřiště pro míčové hry , dětský koutek , rybník k rybolovu a jiné.Možnost přenocování je zajištěna ve dvou chatkách nebo apartmánu.Pro milovníky stanování je připraven zatravěný prostor.

 

 

 

Panenská krajina a hlavně ticho a klid vybízí k procházkám a turistickým výletům v okolí této nově vzniklé cyklostanice.

 

Co nejpříjemnější pobyt , relax , klid a pohodu Vám přejí manželé Matějíčkovi.


NAUČNÁ STEZKA

 

Nová naučná stezka vedoucí z Jenína přes Trojany , Hněvanov , Omlenice , Omleničky a Zahrádky , vyúsťuje na Matějčkově vyhlídce.Po trase je mnoho krásných míst s pohledem na vrcholky Rakouských Alp.

Samotná Matějčkova vyhlídka nabízí pohled na Slepičí hory a Novohradské hory.Přímo u Jenína je nemožné si nevšimnout dvou chráněných památných stromů - javor a lípa , stáří 250 - 300 let.V obci Bujanov je možné navštívit museum koněspřežky.

 
Ubytování Jižní Čechy
Copyright © 2011 - 2021  ·  Chalupa Jenín - cyklostanice - rodinné ubytování  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz